1. Autonehoda v Polepech

03.01.2015 21:32

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s DA A31 a OA Opel Campo k dopravní nechodě dvou automobilů do obce Polepy, hlavní silnice č. 240.

Jednotka přjela na místo zásahu jako první. Zajistila obě vozidla proti dalšímu pohybu, odpojila autobaterie, označila misto nehody a silnice z obou směrů uzavřela.

Jednomu z účastníků nehody byla poskytnuta předlekařská pomoc, která spočívala v nasazení krčního límce a ošetření tržné rány na ruce. Dál se s postiženým nehýbalo a nechal se v automobilů na položeném sedadle a pro zvýšení komfortu a zamezení šoku, byl přikryt pokrývkou a tišen až do příjezdu ZZS.

Z obou účastnků nehody byl cítit alkohol.

Poté se na místo nehody dostavila PS Litoměřice s CAS 20 a za nimi policie a ZZS, které byl postižený předán a naložen na nosítka. Krční límec byl postiženému ponechám a od ZZS jsme dostali náhradní.

PS Litoměřice se vrátila zpět na stanici.

Po sepsání a prošetření místa nehody policií byl jeden z vozů na příkaz policie odtažen odtahovou službou a druhý jsme odtlačili mimo vozovku. Vozovka byla ošetřena sorbetem a zametena od úlomků a skla z vozidel.

Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.