12. Požár lesa Držovice

01.04.2019 15:55

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS24 Iveco Magirus a CAS32 T815 v počtu 8. členu JSDH k požáru lesa u obce Držovice. Po příjezdu na místo zásahu byla jednotka s CAS24 přiřazena VZ společně s CAS30 HZS LTM na úsek č. 1. CAS32 kyvadlově přivážela hasební vodu z jezera Chmelař na místo události - celkem 3x se "otočila".

Z CAS30 bylo vytvořeno dopravní B vedení do prudké stráně s vloženým rozdělovačem až do CAS15 HZS Úštěk. Z rozdělovače by vytvořeno C dopravní vedení, zakončeno rozdělovačem a jedním D útočným proudem a dále jeden C útočný proud. Na D útočném proudu byla použita D Rambo Jet proudnice s tuhým smáčedlem. Zabránili jsem další šíření požáru směrem na západ a poté jsem postupovali severně až k HZS Úštěk.

Místo požáru bylo následně prolíváno a hašeno pomocí dvou hasících vaku ERMAK a ručního nářadí. Oba dva vaky byly při zásahu zničeny ( hlášeno VZ ).

Na jižním okraji místa zásahu byl na dopravním vedení vložen rozdělovač a z něho byl veden další útočný D proud. Ten byl následně předán JSDH Malé Březno. K překonání ochranného lesního plotu byl použit nastavovací žebřík s přechodovým můstkem.

K dohledání posledních ohnisek hoření byla použita termokamera.

Uklízení zásahovým prostředků probíhalo již za tmy, místo bylo osvětleno výsuvným osvětlovacím stožárem z CAS24.

 

Po úklidu byla jednotka VZ poslána zpět na základnu.

 

Zasahovali: Čestmír M. ml. a st., Mirek Š., Pepa K. , Mirek P., Venca K., Jirka N., Zdeněk P.

 

Foto zde