12. Požár stodoly v Chodounech

01.11.2011 12:53

Jednotka vyjela na výzvu z KOPIS k požáru stodoly v obci Chodouny. Jednotka vyjela v počtu 3. osob s CAS25 Š706 RTHP. Po příjezdu k požáru, na místě již zasahovala jednotka HZS PS Roudnice nad Labem. Provedli jsme útok pomocí jednoho proudu C do vnitřního prostoru stodoly. Po vystříkání 3500l byla jednotka velitelem zásahu poslána zpět na základnu.

 

Zpráva od mluvčího HZS:

Na linku tísňového volání byl ve 12:51 oznámen požár stodoly s nábytkem v obci Chodouny.

K požáru vyjely jednotky HZS PS Roudnice nad Labem, HZS PS Litoměřice, automobilní plošina z PS Štětí, SDH Polepy. Jednalo se o požár stodoly 8×16m, uvnitř byl vrak auta přípojný vozík a loď. Stodola byla zasažena požárem celá.

Vedlejší stodola s nábytkem nebyla zasažena. Hasiči prováděli ochlazování nezasažené stodoly s nábytkem, hašení požáru, rozebírání konstrukce a stržení krovu zasažené stodoly. Požár byl lokalizován v 13:22 a zlikvidován v v 16:14. Škoda byla předběžně odhadnuta na 80 tisíc Kč.

Příčina: pravděpodobně manipulace s otevřeným ohněm. Stodola s nábytkem byla uchráněna.

por. Ing. Lukáš Marvan
komisař – tiskový mluvčí
HZS Ústeckého kraje


Více zde: