14. Požár chmelinky

09.11.2011 17:29

Jednotka vyjela na výzvu z KOPIS k požáru travního porostu u hlavní silnice směr Chodouny. Vyjely oba vozy: CAS 25 Š706RTHP v počtu dvou lidí a DA A31 v počtu čtyř lidí. Cestou směrem na Chodouny jsme požár nezaznamenali a u křižovatky Na Záhorčí jsme potkali jednotku HZS Roudnice nad Labem. Ani oni cestou požár neviděli. Tuto skutečnost jsme nahlásili na KOPIS, kde byla poté infomace blíže specifikována, že se jedná o křižovatku směr Lounky.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dvě malá požářiště, kde byla pálena "chmelinka". Naše jednotka byla poslána  na jedno z nich. Uhašení požáru bylo provedeno jedním proudem C a "rozebráním" hromady pomocí ručních nástrojů. Poté jsme byli požádáni velitelem zásahu, abychom pro jistotu ještě projeli po silnici až do Lounek a zkontrolovali zdali se těchto požáru nevyskytuje více. Toto se nepotvrdilo.


Více zde: