15. Požár komínu - Vrutice

16.04.2019 22:37

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS34 Iveco Magirus a CAS32 T815 v počtu 9. členů JSDH do obce Vrutice k požáru komínového tělesa. Jednotka dorazila na místo události jako první. Průzkumem bylo zjištěno, žekomín hoří plamenem. 2 členi byli vybaveni kominickou růžicí a posláni na střechu ke komínu, aby sráželi hořící saze.  3 členi s DT byli posláni do kotelny k "vybírání" sražených sazí a popela. Ten byl následně vynášen ven na dvůr a hašen pomocí vysokotlakého proudu z CAS24. Komínové těleso bylo v první fázi prohlídnuto pomocí termokamery, jestli se požár nešíří mimo komín.

V průběhu prací se na místo zásahu dostavila JPO HZS Štětí s CAS20 a AP20, a hlídka PČR.

Na půdě rodinného domu bylo zjištěno, že komín má oplechovaná dřevěná dvířka, která začala prohořívat a hrozilo šíření požáru mimo prostor komína. Hořlavý materiál kolem těchto dvířek byl odklizen a dvířka uhašena pomocí hasícího vaku s vodou.

Dále se pracovalo na strhávání sazí pomocí růžice a kominické štětky.

Na místo dorazil vyšetřovatel HZS.

Komín byl znovu prohlídnut a zkontrolován pomocí termokamery. Místo zásahu bylo s upozorněním majiteli o 8 hodinové kontrole a nutnosti revize komínu před dalším použití, předáno.

Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zasahovali: Čestmír M. ml. a st., Mirek Š., Pavel K., Mirek P., Zdeněk P., Miloš K., Jirka N., Tomáš L.