16. Čerpání Mlékojedy

30.06.2013 15:12

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s DA A31 a OA Opel Campo k čerpání laguny v obci Mlékojedy, areál solární elektrárny. Místo události předávala naší jednotce, jednotka JSDH Litoměřice. K čerpání vody byli použity 2 x plovoucí čerpadlo HZS Litoměřice, 2 x plovoucí čerpadlo a PS 16 s plovoucím košem JSDH Polepy.

PS 16 bylo po cca 4 hodinách čerpání ucpáno trávou a obežné kolo poničeno vtaženým kamením ( viz. foto ). PHM byly přes den doplňovány po domluvě s HZS na čerpací stanici, v nočním hodinách už to nebylo umožněno. Jednotka skončila čerpání s mínus 40 litry BA 95.

Konec čerpání bylo nahlášeno na KOPIS ( informace, že zbylo cca 10m2 s hloubkou 10 cm ) a jednotka jela na stanici HZS Litoměřice vrátit plovoucí čerpadla a hadice. Poté se vrátila na základnu.

 

Při zásahu byla zničena další hadice C.

 

Zasahovali: Jirka N., Pepa, Zdenda ( radar )

 

Foto: cemisek.rajce.net/cerpani_Mlekojedy_30_6_2013