17. Požár travního porostu Polepy

21.04.2019 14:17

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS24 Iveco Magirus a CAS32 T815 v počtu 7 členů JSDH k požáru travního porostu u hlavní silnice mezi obcí Polepy a Chodouny. Cestou na místo události nebyl požár zpozorován, kontaktovali jsme oznamovatele a po jeho vysvětlení jsme místo identifikovali. Cestou na místo se k nám připojila JPO HZS Litoměřice.

Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o pálení chmelových zbytků ( chmelinky ), které bylo bez dozoru a začínalo se volně rozšiřovat do okolního travního porostu. HZS Litoměřice se vrátila zpět na základnu. K uhašení požáru bylo použito průtokového navijáku s proudem D z CAS32.

Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zasahovali: Čestmír M. ml. a st., Mirek Š., Jirka F., Venca K., Miloš K., Fanda H.