17. Požár travy u kolejí Vrutice

11.08.2018 14:37

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS214 Iveco Magirus a CAS32 T815 v počtu 7 členů JSDH k požáru travního porostu na železničním náspu u obce Vrutice. Na místo události jsme dorazili jako první. Průzkumem bylo zjištěno že hoří travní porost v délce cca 150m u kolejí. K hašení byl použit vysokotlaký proud z CAS24 a proud D z CAS32. Požár byl rychle lokalizován a toto nahlášeno na KOPIS, s informací že další JPO nejsou třeba. Z KOPIS přišel rozkas přesunout CAS32 k železniční stanici od města Hoštka. CAS24 mezitím dohasila požár u obce Vrutice a vrátila se na základnu.
CAS32 zůstala v Hoštce na místě události jako záloha a poté se také vrátila na základnu.
V 16:58 byla jednotka znovu na výzvu KOPIS a SŽDC k této události, kdy se požár znovu rozhořel. K hašení byl použit jeden proud C z CAS24. CAS32 doplňovala CAS24. CAS32 byla doplněna z CAS20 JPO Štětí.
Po uhašení se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Foto zde

 

Zasahovali: Petr L, Čestmír M. st., Fanda H., Zdeněk P., Pavel K., Jirka N., Václav K., Mirek Š.