18. Technická pomoc - čerpání vody v Lounkách

08.07.2014 21:59

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS32 T815 v počtu 4 osob a DA A31 v počtu 3 osob na technickou pomoc do obce Lounky – čerpání vody. Cestou na místo události posádka CAS32 zaregistrovala osobní automobil mimo vozovku. Tuto skutečnost nahlásila na KOPIS a jala se pomoc. DA A31 dál pokračovala do obce Lounky.

V automobilu se nacházela řidička, která si stěžovala na bolest hlavy. Byla přivolána záchranná služba a řidička jim předána. Automobil byl vytažen zpět na vozovku a po dohodě s příbuzným řidičky odtažen do nejbližší obce – Chodouny.

Poté CAS pokračovala do obce Lounky k technické pomoci,

Průzkumem bylo zjištěno, že je zatopený sklep a garáž rodinného domu, kde se nacházelo cca 3 – 5 cm vodního sloupce. K čerpání bylo použito plovoucí čerpadlo PH 800 Honda a PPS 16 Tohatsu VC85BS. Po vyčerpání vody se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zasahovali: Čestmír M. ml. a st., Mirek Š., Fanda H., Pepa K., Petr L., Jirka N.