2. Požár stodoly Nučnice

07.02.2014 18:56

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS k požáru stodoly v obci Nučnice. Vyjela s CAS32 T815 v počtu 4 osob, DA A31 v počtu 5 osob a s OA Opel Campo v počtu 2 osob.

Na místo události přijela naše jednotka jako první. Po provedení průzkumu bylo zjištěno, že celá střecha stodoly je již v plamenech. Byl vypnut elektrický proud, vytvořeno dopravní vedení s rozdělovačem a dva útočné proudy.

Hasební práce začaly ze dvou stran stodoly. Jedno družstvo začalo ze žebříku a pomocí trhacího háku, rozebírat střesní krytinu střechy, která navazovala na rodinný dům. Trámy, latě a půdní prostor byl hašen a postupně ochlazována stěna rodinného domu.
Druhé družstvo se soustředilo na střední část střechy a půdního prostoru stodoly, pod ketrou se nacházel traktro Zetor a na půdní prostoru uskladněné půdní frézy. Traktorem majitel domu ze stodoly odjel. Během útoku došlo ke zranění hasiče Čestmír Malého st., kterého do obličejě zasáhla střešní taška a roztrhla mu ret. Ještě během zásahu byl odvezen jiným členem jednotky na pohotovost, kde byl ošetřen a rána byla zašita.
Na půdním prostoru se hasilo a vynášely hořlavé materiály v dýchací technice. Během těchto prací byla poškozena padající taškou automatika přetlakové techniky Draeger PSS90.
Postupně se vystřídalo na půdním prostoru několik družstev z jednotek PS Litoměřice, JSDH Liběšice, JSDH Litoměřice.

Ze stodoly byly vyneseny láhve s kyslíkem O2 a acetylenem C2H2.

Naše CAS byla jednou doplňovat vodu na návsi v Nučnicíh z podzemního hydrantu. Ostatní jednotky potom jezdily doplňovat vodu k hydrantu umístěného v hasičské zbrojnici v Polepech.

Po ukončení hasebních prací a vyklizení půdního prostoru od hořlavých látek se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zasahovali: Čestmír Malý ml. a st., Mirek Šinfelt ml. a st., Jiři Novotný, Zdeněk Pátek, Fanda Hensch, Pepa Huja, Jiří Vavruška, Miloš Klokočník, Venca Kuhn

 

Fota můžete najít zde:

 

cemisek.rajce.net/pozar_stodoly_Nucnice_7_2_2014

 

litomericky.denik.cz/pozary/v-nucnici-horela-stodola.html