22. Hromadná nehoda Chodouny - cvičení

20.10.2016 10:54

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS24 Iveco Magirus v počtu 6. osob k hromadné havárii dvou autobusů. Naše jednotka přijela na místo události 3. v pořadí, na místě již zasahovala JSDH Vrbice a PS Roudnice nad Labem. Velitelem zásahu nám bylo rozkázáno ve spolupráci s PČR se postarat o „zelené“ účastníky nehody. Další část jednotky byla odvelena k asistenci při vyprošťování autobusu, který byl na boku. Nejdříve jsme asistovali při odstraňování předního okna, které bylo pomocí řezáku na okna vyříznuto z autobusu.
Velitelem zásahu nám bylo přiděleno řízení vynášení zraněných z autobusu. Hasiči začali zraněné třídit pomocí metody S.T.A.R.T a poskytovat nezbytnou první pomoc ( zaškrcení velkých krvácení a zprůchodnění dýchacích cest zakloněním hlavy ). Po vytřídění a označení všech zraněných začala evakuace zraněných do připravených zón, které si dál řídila ZZS. Po evakuaci všech zraněných jsme pomáhali ZZS po jejich triáži s transportem do barevných zón nebo odsunem do vozidel ZZS.
Po ukončení zásahu / cvičení se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zasahovali: Čestmír M. ml. a st., Miloš K., Jirka N., Pavel K.

 

Foto bude přidáno později