22. Požár strniště a křoví Žitenice

04.08.2015 14:16

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS32 T815 a OA VW T v počtu 8 osob k požáru strniště a křoví k obci Žitenice. Na místě události již zasahoval PS Litoměřice, JSDH Litoměřice, JSDH Terezín a JSDH Liběšice.

Na rozkaz velitele zásahu byl naší jednotce přidělen úsek, který jsme začali hasit jedním proudem D a jednoduchými hasebními prostředky ( lopata a hasící vak ). Z naší CAS byla v průběhu hašení doplněna CAS20 JSDH Litoměřice.

Čerpání vody do CAS proběhlo v Litoměřicích u marketu Albert.

Na závěr hašení jsme celý obvod požářiště ( cca 20 ha ) prolili za pomocí asanační lišty.

Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Foto zde

Odkaz na článek a fotografie z Deníku Litoměřicka

 

Zasahovali: Miloš K., Tomáš L., Petr. L, Pavel K., Fanda H., Jiří N., Zdeněk P., Čestmír M.