23 - 24. Požár lesa Stračí

24.06.2019 12:34

 

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS24 Iveco Magirus a CAS32 T815 v počtu 5 členů JSDH k požáru lesa u obce Stračí. Na místě události již zasahovala JPO HZS a JSDH Štětí. V době příjezdu na místo byl požár lokalizován a obě zasahující JPO čekali na doplnění vody. CAS32 byla doplnit vodu v podniku Mondi Štětí vzdáleného cca 4 km od místa události. Členové JSDH vystřídali na proudu C, příslušníky HZS Štětí. Požářiště bylo prohlídnuto pomocí termokamery. Po prolití požářiště se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

V 18:01 byla jednotka znovu povolána na místo, opět vyjeli obě CAS v počtu 6. členů JSDH. Z CAS24 bylo rozvinuto dopravní vedení s rozdělovačem a z něho dva útočné proudy C. CAS32 byla doplnit opět vodu v podniku Mondi ve Štětí, kterou doplňovala naší CAS24 a CAS20 HZS Štětí. Po prolití požářiště se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zasahovali: Jirka F., Pavel K., Čestmír M. st., Tomás L., Zdeněk P., Venca K., Mirek Š.