24. Požár chatky v Polepech

28.11.2016 20:00

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS24 Iveco Magirus a CAS32 T815 v počtu 9 osob k požáru chatky do obce Polepy. Jednotka se dostavila na místo události jako první, po prvotním průzkumu bylo zjištěno že hoří vnitřní konstrukce chatky u komínového tělesa. Před příjezdem naší jednotky se majitel snažil požár uhasit pomocí práškového hasícího přístroje. Místo zásahu bylo osvětleno výsuvným stožárem z CAS24. Krbová kamna byla vynesa ven z chatky. Dva členi byli vybaveni DT a pomocí bourací sekery začali rozebírat sadrokartonové štěny u krbových kamen. Pomocí vysokotlakého proudu byla konstrukce při rozebírání hašena. Na místo se dostavila PS Litoměřice s CAS20 T815, která si vyžádala termokameru a tou bylo místo hoření zkontrolováno. Vybouraná suť a izolace byla z chatky vyházena oknem ven.
Poté se na místo dostavil vyšetřovatel požáru a jednotka byla velitelem zásahu odvelena zpět na základnu.

 

Foto zde

 

Zasahovali: Čestmír M. ml a st., Mirek Š. ml a st., Tomáš L., Miloš K., Zdeněk P., Jirka N., Pepa K.