3. Požár domu Dolní Encovany - prověřovací cvičení

25.03.2018 09:00

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS32 T815 a VEA Suzuki SX4 v počtu 5. členů k požáru rodinného domu čp. 32 ( prověřovací cvičení ) do obce Dolní Encovany. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o vybydlený rodinný dům a údajně se uvnitř nacházejí bezdomovci. Z CAS32 byl k prvotnímu průzkumu rozvinut jeden útočný proud D z hadicového navijáku. Zároveň bylo připraveno dopravní vedení s rozdělovačem a jedním proudem C.
Dva členi byli vybaveni DT a prováděli průzkum hlavní obytné části zakouřené části domu. V této části se žádné osoby nenacházeli. Byla nalezena jedna propan-butan láhev,  která byla vynesena ven a tam ochlazována proudem C.
Průzkum se přesunul na východní část domu, která byla i podslepená. K průzkummné skupině se připojil další člen vybavený DT. V této části domu bylo nalezené ohnisko požáru, které bylo pomocí proudu D lokalizováno a následně uhašeno. Dále byl postup průzkumu směřován do sklepních prostor. Ten byl opět silně zakouřen. Ve sklepě byly nalezeny dvě osoby. Obě byly postupně evakuovány z objektu ven a byla jim poskytnuta předlékařská pomoc v podobě podání kyslíku.
Vně budovy bylo u východní části zdi nalezeno další ohnnisko požáru, které bylo uhašeno pomocí proudu C.
Následoval finální průzkum znovu celého objektu.

Po ukončení prověřovacího cvičení se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Foto bude vloženo v tomto týdnu

 

Zasahovali: Fanda H., Jiří N., Petr L., Pavel K., Tomáš L.