39. Autonehoda - Polepy / Hrušovany

02.11.2019 15:02

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS24 Iveco Magirus a OA VW T5 v celkovém počtu 5 členů JSDH k dopravní nehodě na silnici 240 mezi Polepy a Hrušovany. Na místě události, se po příjezdu naší jednotky již nacházela PČR, která šetřila příčinu nehody. Automobil se nacházel mimo vozovku, levým bokem opřený o strom. Jediný účastník nehody se nacházel mimo havarovaný vůz a komunikoval se policií. Naše jednotka vytvořila s CAS nárazníkové pásmo v jenom pruhu komunikace a začala řídit dopravu. Účastník nehody byl prohlídnut, až na drobné oděrky na hlavě se zdál být v pořádku.

Na komunikaci se nacházela cca 30 m dlouhá olejová skvrna, která ale nepocházela z havarovaného vozu. Jednotka začala tuto skvrnu zasypávat Absodanem. Během této činnosti se na místo dostavila JPO HZS Úštěk. Místo události bylo předáno veliteli HZS.

Na vozidle byla odpojena baterie. Protože při havárii došlo k přetočení na střechu, byla VZ povolána na místo ZZS.

Společně jsme zasypali skvrnu a následně sorbent zametli. Potom se JPO Úštěk vrátila zpět na základnu. Naše jednotka provedla ještě "umytí" vozovky pomocí jednoho proudu C a smáčedla TS clean ( 1000L vody ).

Po dohodě s účastníkem nehody bylo vozidlo lanovým navijákem vytaženo na krajnici a následně pomoci OA odtaženo cca 500m na bezpečné místo.

 

Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zasahovali: Čestmír M. ml, Mirek Š., Tomáš L., Pavel K., Jirka F.