5. Požár trávy a lesního prostoru na železničním náspu - Štětí

25.03.2012 13:30

Jednotka vyjela na výzvu z KOPIS k požáru trávy na železničním náspu k obci Hoštka. Po příjezdu k obci Hoštka bylo na KOPIS náhlášeno, že všechny požáry jsou pod kontrolou ostatních jednotek. Načež byla jednotka vyslána k požáru chatky a trávy k železničnímu náspu za kalová pole do Štětí.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří pouze lesní porost a tráva. Požár se blížil k plotům přílehlých chatek. Pro přístup k trati jsme využili soukromý pozemek a v horní části pozemku jsme museli rozebrat část plotu. Bylo nataženo vedení C v délce 240m a kvuli velkému převýšení byla pro jistotu použita k výtlaku vody z CAS ještě motorová stříkačka Tohatsu. Útok se zahájil nejdříve jedním proudem C podél tratě směr Štětí. Později se požár ze strany od Hoštky rozšíril na rozbořeniště chatky a ohrožoval sousedící chatu. Útok podél trati byl přerušen, vedení zůstalo natažené a jednotka se přemístila k hašení zbytů chaty - mocí druhé proudu C a proudu B. Poté na místo příjela JSDH Vrbice. Po domluvě jsme dohašování chatky nechali jim a my se vratili k hašení trávy podél tratě. Když jsme se vrátili na místo. Dvě hadice C  kvuli novému rozhoření požárů zhořely.
CAS se doplňovala v podniku Mondi. Toto doplňování však trvalo příliš dlohou dobu, tak jsem využili přilehlé kalové pole. Pomocí motorové stříkačky a plovoucího koše jsem čepaly a stříkali "vodu" z tohoto zdroje.
Byl jsem kontatkovám z KOPIS na mobilní telefon, abych rozhodl která jednotka se přemístí na novou událost u obce Hoška. Vzhledem k monožství hadic a k terému kde bylo vedení rozvinuto. Jsem na novou událost poslal JSDH Vrbice.
Požár chatky byl zlikvidován. Požár trávy a lesniho porostu v dosahu vedení také.
Nicméně cca 300 - 400m od konce vedení směrem Hoštka byl stále vidět dým. Jednotka byla už vyčerpaná i vzhledem k nedostatku pitné vody a obtížnosti terénu. Proto bylo požádáno o posilu.
Na místo přijela jednotka JSDH Štětí a místo události převzala.

 

Zasahovali: Malý, Phoetner, Hájek, Kühn, Šinfelt, Šinfelt ml., Libertin, Novotný

 

www.pozary.cz/clanek/53415-dopravu-na-zeleznici-na-litomericku-v-nedeli-po-poledni-zastavily-pozary/