6. Požár travního porostu na železničním náspu - Svařenice

29.06.2018 14:50

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS32 T815 v počtu 4. členů jednotky k požáru travního porostu na železniční trati u obce Svařenice. Na místo události jsme přijeli společně s JPO Štětí. Velitelem zásahu bylo rozhodnuto rodělit průzkum a hasební práce do dvou sektorů. JPO Štětí zasahovala od obce Vrbice a naše jednotka od viaduktu směrem k obci Svařenice.
CAS32 zastavila na komunici za viaduktem a doprava byla řízene kyvadlově. Byl proveden průzkum a bylo zjištěno, že se na trati nachází hned několik malých ohnisek požáru do vzdálenosti cca 400 m od viaduktu směrem na Štětí. Pomocí lana byl na viadukt vytažen D proud pro rychlý zásah a jedno z ohnisek hned uhašeno. Následně se jednotka vybavila hasícími vaky ( dva znich pujčené od JPO Štětí ) a po uzavření tratě velitelem zásahu se vydala po kolejích směrem na Štětí. Cestou bylo uhašeno několik malých ohnisek. Po potvrzení uhašení požárů a bezpečného odstupu členů JSDH z kolejí, byl velitele zásahu opět vydán pokyn k otevření tratě.
Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Foto zde

 

Zasahovali: Čestmír M. ml. a st., Tomáš L., Pavel K.