7. Požár lesa Černěves

23.05.2011 13:50

Jednotka vyjela k požáru lesa u obce Černěves. Jako první vyjela CAS 25 Š706 RTHP v počtu 4 lidí, následována DA v počtu 5 lidi. Po příjezdu na místo zásahu se začalo s doplňováním vody do již zasahující CAS HZS Roudnice nad Labem. Na místě již také zasahovali SDH Roudnice nad Labem, HZS Litoměřice a po nás přijela další CAS asi také z HZS Litoměřice.
Po vyčerpaní CAS se hledal další zdroj vody, jelikož jsem nedostali přímý rozkas kde vodu čerpat. Rozhodl jsem že pojedeme k Labi a  budeme CASky plnit pomocí PLOVČER a PS12. U labe jsem nechali naši DA a 6 členů, kteří plnili vodu do všech zasahujících CAS. Celkem jsme naplnili 4x CAS 25 Š706 RTHP a 4x CAS Tatra ( 8200 litrů nádrž ). Vzdálenost zdroje vody od místa zásahu byla cca 2 km. Celkem jsme najeli od místa zásahu k vodě včetně DA 12 km.
Poslední nádrž naší CAS jsem vystříkali pomocí děla do lesního porostu.

 

Zasahovali: J. Hájek, J. Huja, Č. Malý, oba V. Iránkové, K. Kynych, J. Novotný, R. Vavruška, J. Vavruška,


Více zde: