8. Požár komínu v Lounkách

19.03.2016 13:54

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS32 T815 a OA VW T5 v počtu sedmi osob k požáru komínu do obce Lounky. Na místě události již zasahovala jednotka z PS Roudnice nad Labem. Na rozkaz velitele zásau jsme společně s PS RCE začali vybírat komín z komínových dvířek ve sklepě a z půdních prostorů těleso komínu čištěno pomocí kominické růžice. Bylo zjištěno, že je komín do prvního patra zcela "utemován". Proto jsme začali vybírat saze z komínových dvířek v bytě v prvním patře. Současně byla částěčně rozebrána střešní krytina abychom se dostali k samtonému komínu a mohli jej pomocí kominické štětky čistit.
V bytě během vynášení sazí a stále hořícího uhlí došlo k zakouření a proto byl jeden z členů JSDH vybaven DT.
Po vymětení komínu a vynesení hořících sazí byla naše jednotka velitelem zásahu poslána zpět na základnu.

 

Zaaahovali: Čestmírové M., Miloš K., Fand H., Zdeněk P., Pepa K., Tomáš L.

 

cemisek.rajce.net/pozar_komina_Lounky_19_3_2016