8. Požár seníku Tetčiněves

16.06.2017 13:10

Jednotka vyjela na výzvu s CAS32 T815 a CAS24 Iveco Magirus v počtu 6 osob k požáru zemědělského objektu do obce Tetčiněves. V době příjezdu jednotky již na místě zasahovala PS Úštěk, PS Litoměřice a JSDH Lovečkovice. Velitel zásahu rozhodl, že CAS32 bude kyvadlově vozit vodu ze stanice HZS Úštěk. Dále dva členi vybaveni DT se postavili k dvou útočním proudům C u předních vrat hořící budovy se skladovaným senem.
Naše CAS32 kyvadlově přivezla 16400 litrů vody, kdy pak velitel zásahu rozhodl, aby bylo pomocí CAS32 vytvořeno čerpací stanoviště na hrázi jezera Chmelař v Ústěku.
Protože se nedařilo v prvních chvílích nasát vodu pomocí vývěvy do CAS, bylo k čerpání vody použito plovoucí čerpadlo. Během čerpání došlo k poškození plovoucího čerpadla ( lopatek ), když čerpadlo nasálo kámen. Tato skutečnost byla nahlášena veliteli zásahu. Nakonec se podařilo nasát vodu pomocí vývěvy a k dalšímu čerpání už byla použita pouze CAS.
V průběhu hašení se na místo ještě dostavila JSDH Vrbice a Verneřice. Hoříci balíky sena byly prolévany vodou pomocí 3 útočních proudů C a pomocí AZ30 Iveco a monitoru. Jeden člen se zůčastnil hašení i z tohoto žebříku.
Velitel zásahu si na místo vyžádal zemědělskou techniku v podobě 2 manipulátorů a traktorů s vlekem. Balíky byly postupně vyváženy, hašeny a nákládany na vleky. Ty potom tyto balíky svaželi na prolité prostranstvý v areálu zemědělského podniku. Kde byly znovu prolity vodou.
Celý seník byl takto postupně vyklizen a až poté byla jednotka poslána zpět na základnu.

 

Pár fotek zde

 

Zasahovali: Čestmír M. st. a ml., Pepa K. , Jiří N., Zdeněk P., Venca K.