9. Požár zemědělské techniky a pole v obci Trnobrany

07.07.2018 17:22

Jednotka vyjela na výzvu KOPIS s CAS24 Ivceco Magirus a CAS32 T815 v počtu 5. členů JSDH k požáru zemědělské techniky a pole do obce Trnobrany. Velitele zásahu nám byl přidělen úsek podel hlavní silnice vedoucí z obce Liběšice do Trnobran, kde hořel travní porost a křoví. A dále pak sláma na sklizeném poli. K hašení byl použit vysokotlak z CAS24. Z CAS32 proud D a lafetová proudnice.
CAS32 jela k doplnění vody do obce Liběšice, kde načerpala vodu z místní kašny pomocí plovoucího čerpadla. Tímto čerpadlem byla načerpána voda ještě do další CAS jedné z JSDH.
Na poli hořeli ještě velké balíky slisované slámy, které byly nejdříve rozebírány pomocí ručních nástrojů. Později na místo dorazila zemědělská technika, která pomohla balíky "rohrnout".

Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Zasahovali: Mirek Š., Tomáš L., Fanda H., Jirka N. Venca K.