Cvičení - soutěž v Přestavlkách u Čerčan

05.10.2015 07:21

V noci ze soboty na neděli jsme se zúčastnili hasičsko záchranářské soutěže a cvičení v Přestavlkách u Čerčan. Stejně jako minulý rok ( to jsme tam byli poprvé ) to kluci z SDH Čerčany měli skvěle připravené.

Soutěže se zůčastnilo 16 jednotek ze Středočeského, Jihočeského, Pražského a Ústeckého kraje ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou, Hasičským záchranným sborem z Benešova, dále KOPIS HZS SČK. Kladno a KZOS ZZS SČK Kladno a velkým počtem figurantů.

Před samotnou soutěží jsme obsolvovali školení zaměřené na komunikaci, resuscitaci, vyprošťování a třídění dle metody S.T.A.R.T.

Soutěž se skládala z osmi stanovišt ( vyhledávaní osob, nebezpečná látka, dopravní nehoda, požární útok, stavění hráze z pytlů s pískem, požár budovy, požár sklepa a komína a sebevrah ). Pak následovala dvě stanoviště, kde spolupracovali 4 JPO společně.

Požár zabavního centra, kde jsem museli zlikvidovat dvě ohniska požáru a pak v silně zakouřeném prvním patře nalézt a evakuovat velký počet figurantů.

Druhé součinnostní stanoviště bylo, hromadná nehoda. Jednalo se o nehodu autobusu, osobního automobilo, motorky. Zde jsme museli třídit dle START, spolupracovat se ZZS. Figuranti byli skvěle namaskovaní a jejich zranění byla jako opravdická ( skvělá práce )

Náše konečné umístění bylo III. místo, což není špatný výsledek. Kluci díky za Vaši přípravu a nasazení.

Veliké poděkování hlavně patří SDH Přestavlky - klobouk opět dolů!!!!

 

Foto zde

 

Zasahovali: Čestmír M. ml, Mirek Š. ml, Fanda H., Tomáš L., Jirka N., Petr L.

 

Fandili: skoro celý zbytek jednotky + naši tři věrní mlaďasové :)