Cvičení v DT - požár výškové budovy

04.04.2015 18:07

Dnes jsme byli cvičit na sušarně chmele v Polepech u pana Macka zásah v dýchací technice, rozvinutí útočného proudu do nejvyššího patra budovy. Cílem tohoto školení bylo jednat "prohnat" naši veškerou dýchací techniku ( 1x Draeger, 2 x MSA, 2 x Saturn Comfort, 1 x Saturtn S7 ) a hlavně ukázat členům jednotky jaké to je zasahovat v podmínkách špatné viditelnosti.

Pro navození zakouřeného prostředí měli všichni hasiči na hledí své masky igelit, takže mohli víceméně rozeznávat světlo / tmu a rozmazané obrysy.

Druhým úkolem bylo nacvičení vyhledávní osob. Naši dva mladí hasiči ( Jirka F. a David M. ) se zhostili role figurantů. Kluci je museli opět v zakouřeném a poměrně rozlehlém prostoru sušárny chmele vyhledat a co nejrycheji dostat z budovy.

Věskeré naše nové poznatky, chyby ale i pochvaly jsem si hned po ukončení cvičení zrekapitulovali a věřím, že nám do budoucna toto cvičení něco zase přineslo.

 

Díky Všem za účat.

 

Foto je zde, video časem přidám.