Kurz na divoké vodě

17.06.2015 07:34

Včera jsme obsolvovali kurz na divoké vodě. Veliké díky patří říční policii, která nám umožnila se tohoto kurzu po boku HZS, Záchranné vodní služby, Policie a armády zůčastnit a Pavlu K. za "upečení" této příležitosti.

Kurz proběhl na kanále v Roudnici nad Labem, začali jsme v osm ráno a končili něco málo po druhé hodině. Krom cca 1 hodiny pauzy na oběd jsme celý den trénovali. Bylo to jedno z nejlepších cvičení, kterých jsme se zůčastnili.

Jednak jsme "zvládli" základy ovládání raftu na divoké vodě, potom nás instruktoři učili jak se chovat na divoké vodě bez člunu a jak překonávat největší proudy a dostat se za překážků do "vracáku". A posledním bodem bylo záchrana osoby z proudu, kdy zachraňující je uvázán na lane.

 

fotečky za akce jsou zde a dnes večer přidám snad ještě odkaz na video