Mladí hasiči - Exkurze letiště Praha

12.03.2013 20:53

9.3. jsme vyrazili na první společný výlet v letošním roce. Díky vedoucí Terce jsme se dozvěděli o exkurzích na letišti v Praze. Fanda po menších peripetiích zamluvil termín a mohlo se vyrazit. Exkurze byla zamluvená v 8:00 hod, takže jsme museli vyrazit už v 5:11 vlakem z Roudnice nad Labem. Myslím, že to stálo opravdu za to. Děti byly na nádraží včas, čímž bychom chtěli poděkovat rodičům, že děti přivezli až do Roudnice a přispěli finančně na výlet. Pro někoho byl výlet v Praze premiérou, taktéž i cesta tramvají či metrem. Na letišti nás čekala dvouhodinová exkurze. Při vstupu na letiště jsme museli projít bezpečnostní bránou. Hlavním cílem exkurze byla prohlídka nejmodernější hasičárny v ČR. Hasiči byli velmi ochotní, dovolili nám posadit se do aut a dokonce nám předvedli i menší zásah. Poté jsme se přesunuli na runway, kde se připravovalo letadlo k odletu. Z velmi malé vzdálenosti jsme mohli pozorovat přípravy před startem a následný vzlet. Po exkurzi jsme ještě navštívili Karlův most, Pražský hrad, Staroměstské náměstí (orloj) a Václavské náměstí. Všichni jsme unavení nasedli do vlaku a celá početná skupina (13 dětí a 8 dospělých) jsme se vydali zpět na nádraží, kde už na nás čekalinedočkaví rodiče. 

Už se moooc těšíme na další společné zážitky.