Návstěva a dárky do dětského domova

15.12.2014 12:56

V neděli 14.12. se vydali členi SDH Polepy do Dětského domova v Litoměřicích, aby udělali radost v předvánočním čase dětem, které nemají to štěstí trávit tento čas v rodinném kruhu. Tato akce byla naplánována již od léta a samotná sbírka zveřejněna při vánočním rozsvícení stromečku v Polepech 30.listopadu.

Díky občanům obce a dalším, kteří přispěli materiálně či finančně do sbírky, kterou jsme spojili s akcí ,, Česko zpívá koledy" , jsme mohli děti potěšit velkým množstvím hraček ( od plyšáků po domečky pro panenky ) a také spoustou oblečení. Díky občanům jsme mohli předat i finanční částku téměř 5 500,- , která se vybrala na stejné akci za jeden jediný podvečer. Tyto peníze budou nejspíše využity na lyžařský pobyt, který se bude konat o jarních prázdninách.

 

Tímto bychom chtěli jménem SDH Polepy všem přispívajícím velice poděkovat, protože s jejich pomocí jsme rozzářili několik desítek dětských očí.

 

Při příjezdu do DD jsme děti seznámili okrajově s technikou, děti si prohlédly kabinu zásahového vozu ( CAS ) Tatra, vyzkoušely si zásahový oděv, spustily majáky a nejradši by s autem odjely. Se zaměstnanci jsme řešili otázky jak DD funguje a poté jsme přijali pozvání do vnitřních prostor Dětského domova.

Děti se nadšeně předháněli v prezentaci jejich pokojů. Jeden z členů jednotky SDH otiskl na zeď svou dlaň, jako na památku a důkaz, že jsme byli na návštěvě. Po prohlídce domova jsme přešli k samotnému předání šeku na finanční hotovost a každé z dětí dostalo od našich Mladých hasičů malou taštičku s drobnými dárky. Děti si rozebraly ručně vyráběné hračky, na kterých se naši Mladí hasiči podíleli. Velkou radost udělali nejmladším dětem z domova.

Při loučení jsme pozvali děti v létě k nám do hasičárny, kde se jistě vyřádí minimálně s vodou a možná i v pěně. Dále jsme dostali nabídku na představení na náš Hasičský bál, který proběhne v únoru a kde nám děti z DD předvedou taneční vystoupení.

Na úplnou rozloučenou jsme dostali od dětí něco i my, což nás velmi překvapilo a potěšilo. Mohli jsme si vybrat výrobky, které děti samy vyráběly ( svícny, šperky z hmoty Fimo, vánoční přáníčka, ... ), za což ještě jednou děkujeme.

 

Věříme, že dětem darované věci a předměty přinesou radost a pomůžou jim při zvládání jejich osudu, který si jistě samy nevybraly. Všichni doufáme, že se naše návštěva dětem líbila a zanechala v nich dojmy, které jen tak nezapomenou.