Polepský XBOJ

07.05.2018 08:19

V sobotu 5.5.2018 se v Polepech a jeho okolí pořádal II. ročník Polepského XBOJE. Smyslem této akce je prověřit jednotky sborů dobrovolných hasičů při řešení různých situacích, které mohou ve své kariéře dobrovolného hasiče potkat.

Celkem se této soutěže / cvičení zůčastnilo 8 jednotek: Prackovice, Benešov nad Ploučnicí, Kravaře, Roudnice nad Labem, Chotiměř, Dušníky, Libochovice a Čížkovice. Na tyto jednotky čekalo 8 "malých" stanovišť která simulovala tyto události: fyzická disciplína, zavalený dřevorubec, uvězněné osoby v podzemních prostorách, polygon ve tmě, požár domu, autonehoda, unik nebezpečné látky a záchrana tonoucího.

Po absolvování všech těchto stanovišť, jsme si na závěr pro jedotky připravili jednu součinnostní událost. Jednalo se o požár diskotéky s velkým počtem zraněných, kde spolupracovaly 4. jednotky dohromady. A velitel jedné z nich si zkusil být velitelem celkového zásahu.

Nejlépe se s úkoly popasovala jednotka z Prackovic, druhé místo patří jednotkce z Dušník a třetí místo Chotiměř. Dále pak Roudnice nad Labem, Čížkovice, Kravaře, Libochovice, Benešov nad Ploučnicí - gratulujeme Všem!!!

Chtěl bych znovu poděkovat všem jednotkám za jejich účast a přístup k této akci. A hlavně bych chtěl poděkovat Všem členů JSDH a SDH Polepy za jejich čas, energii a přípravu této akce.

Fotogalerie