10. Požár v drůbežarně Libínky

28.06.2012 11:21

Jednotka vyjela na výzvu z KOPIS k požáru drůbežárny v obci Libínky. Jednotka vyjela s CAS 25 Š706 RTHP v počtu tří osob, během zásahu se dostavili další dva členi jednotky. Na místě již zasahovala PS Úštěk. V přední části drůbežárny hořel zaparkovaný nakladač UNC a skladovaná sláma. Velitel zásahu nám určil doplnění vody do jejich CAS a natažení jednoho útočného proudu  C  pro ochlazování střechy budovy, aby se oheň nerozšířil do části, kde byla uskladněna drůbež. Po vyčerpání naší CAS jsme jeli načerpat pomocí plovoucího čerpadla vodu z požární nádrže, která se nacházela v areálu a dále jsme byli požádány velitelem výjezdu o vytažení shořelého nakladače ven z haly. Poté jsme doplnili opět CAS PS Úštěk a natáhli nový útočný proud C pro prolévaní  vyváženě slámy z haly. Dva členi naší jednotky si oblékli dýchací přístroje a šli dovnitř haly, uvnitř hasili znovu zplaňující slámu, která byla postupně všechna vyvozena ven pomocí jiného nakladače po domluvě s majitelem. Z požární nádrže bylo vyčerpáno šest našich CAS to je 22200 litrů.

Zasahovali: J. Novotný, R. Vavruška, P. Huja, K. Kynych, Č. Malý

 

foto na: cemisek.rajce.net/pozar_slepicarny_Libinky_28_6_2012