Požární poplach - škola Polepy

23.06.2011 10:10

V základní škole Polepy byl vyhlášen požární poplach. Vše bylo pečlivě naplánováno s ředitelem školy, starostou obce a s hasiči Polepy. Aby byl "moment překvapení" pro již otřelé žáky co největší, byly pozvány ještě další složky záchraného systemu. A to dvě auta s policisty ze Štětí a záchraná služba (promiňte- jméno jsem zapoměl ).

Po dohodě s KOPIS ( operační středisko ) byl v 10:10 hod. vyhlášen poplach v obci, poté  ve škole. V ten stejný okamžik vyjelo prní auto hasičů Polepy, cisterna, k zadnímu východu ze školy. Po příjezdu, čtyři hasiči vběhli do školy.

V zapětí dorazilo za doprovodu policie i druhé auto hasičů ( vše samozřejmě pod zvukouvou a světelnou kulisou majáků ) a další dva hasiči zmizeli v útrobách školy.

Po dohodě s ředitelem a školníkem školy, bylo celé přízemí a suterén školy zakouřen "diskotékovým" vyvýječem kouře ( absolutně neškodlivé a dýchatelné ). To samozřejmě atmosféru a pocit z poplachu jenom pro žáky umocnilo. Do toho šest nastrojených hasičů v tězkých zásahových oděvech se staženým zlatým hledím a svítícími baterkami na přilbách, pořvávajících na žáky ať sebou pohnou........ viděli jsme dost vykulených očí.

Když už byla celá škola vyklizena, přijela na místo sanita. Dva hasiči vynesli na nosítkách předem dohodnutého žáka, který byl sanitou odvezen. Někteří jeho spolužáci stále nepochytili, že se jedná o falešný poplach, o cvičení a jeho náklad do sanity dokonce obrečeli.

Škola byla vyklizena během 4,5 minuty. Následoval projev a shrnutí akce panem ředitelem a velitelem hasičů. Poté si žaci mohli sednout a vyzkoušet techniku všech složek integrovaného zachraného systému. Chudáci policisté měli po hodině dunění v hlavě, od věčně se rozeřvávající sirény, která děti lákala jako magnet. Mohli si vyzkoušet i stříkání z proudnic, přilby, opasky, ..... atd.

Celkově bych akci shrnul jako velice vydařenou a už se moc těšíme na další rok a další nápady.

 

pár fotek na:

cemisek.rajce.idnes.cz/Pozarni_poplach_skoly_23.6.2011

https://picasaweb.google.com/105342219411523746875/CvicnyPoplachSkolaPolepy23611#5621400186727937106